Rozdíl krmení dle jednotlivých fází růstu psa
ROZDÍL KRMENÍ DLE JEDNOTLIVÝCH FÁZÍ RŮSTU PSA
JAK KRMIT BŘEZÍ FENY
Březí feny by neměly dostávat větší množství potravy nebo pamlsků, protože právě nadměrná hmotnost by mohla feně spíše ublížit. Je potřeba fenu udržovat v dobré kondici, v psychické pohodě a krmit stejně, jako doposud.
JAK KRMIT ŠTĚŇATA
Štěňata začínáme přikrmovat od 3. týdne jejich věku. Aby byl přechod na tuhou stravu pro štěňata co nejjednodušší, měly by být první příkrmy na bázi mléka. Protože kravské mléko
může malým štěňatům způsobit průjem, použijeme raději mléko kozí.
Zatímco krmení štěňat malých plemen je většinou jednoduché, u krmení velkých plemen spočívá problém zejména v udržení optimální rychlosti jejich růstu. Když je krmná dávka nadměrně energeticky bohatá, dochází k velmi rychlému růstu štěněte, což zapříčiní špatnou a silnou tvorbu kostí, což vede k deformaci a bolestivosti končetin. Tato chyba přichází zejména, když se snažíme krmit domácí stravou, která ovšem není správě vyvážená, nebo nevhodným výběrem suchých krmiv. Optimálním řešením je krmit štěňata velkých plemen granulemi, která jsou přímo pro ně vyvinuta a nedokrmovat již ničím dalším.
CO BY MĚLY ŠTĚNĚTI SPRÁVNÉ GRANULE ZAJISTIT:
- Dobrý vývoj kostry
- Vyvážený obsah vitamínů, aminokyselin a minerálních látek
- Zdroj omega mastných kyselin
- Podpoří lepší metabolismus
- Posílení imunity
- Antioxidační a protizánětlivé účinky a prevence
- Granule jsou přizpůsobené štěněti také svou velikostí
JAK KRMIT PSY SENIORY
Krmení seniorů má svá specifika. O psu jako seniorovi lze mluvit od 6. roku u velkých plemen a od 8. roku u plemen malých. Psi v tomto věku vyžadují podstatnou změnu ve složení stravy. Mají totiž nižší spotřebu bílkovin a jejich nadměrný přísun potravou jim zbytečně zatěžuje ledviny. Pro lepší funkci střev je potřeba zásobovat psa vlákninou pro lepší stravitelnost. U suchých krmiv je žádoucí vybírat řady speciálně navržené pro psy seniory, které přesně odpovídají potřebám a nárokům těchto psů.
JAK KRMIT OBÉZNÍ PSY
Obezita u psů je téměř vždy zaviněna špatným přístupem majitele psa, neboť má potřebu psovi neustále podstrojovat větší přísun potravy, než pes skutečně potřebuje. Pokud už k nadváze u vašeho psa dojde, je potřeba váhu včas zredukovat správnou krmnou dávkou tak, aby obsahovala vyšší množství vlákniny, málo tuků a cukrů. Výrobci krmiv dodávají na trh krmiva speciálně určená pro snížení hmotnosti.